"Da nobis recta sapere"

Acasă
Despre noi
Mesajul rectorului
File de istorie
ORGANIGRAMA
Raport anual de activitate
Raport financiar
ADMITERE 2017
Studii de licență
Studii de masterat
Studii de doctorat
Studenților de peste hotare
Dinamica depunerii cererilor
Rezultatele admiterii
Locuri neacoperite
Administraţia
Senatul universitar
Consiliul de administraţie
Consiliul de Dezvoltare Strategică Instituţională
Studii
Învățământ cu frecvență
Învățământ cu frecvență redusă
Catalogul cursurilor
Volumul I (ciclul I)
Volumul II (ciclul II)
Facultăți
Agronomie
Horticultură
Economie
Medicină Veterinară şi Ştiinţa Animalelor
Inginerie Agrară şi Transport Auto
Cadastru şi Drept
Biblioteca
Relaţii internaţionale
Personal şi contacte
Cooperarea şi parteneriatul internaţional
Programe, proiecte internaționale, mobilitatea academică
Burse, Studii
ERASMUS
EUroSTUDIES
Cercetare stiințifică
Raport activitatea științifică
Personal şi contacte
Structuri de cercetare
Cercetare studenţească
Şcoala doctorală
Parcul inovaţional
Proiecte de cercetare
Acreditare
Anunţuri
Seminare ştiintifice de profil
Simpozioane
Subdiviziuni
Secţia studii şi management al calităţii
Catedra militară
Uniuni și sindicate
Serviciul resurse umane
Contabilitate şi Planificare economică
Serviciul juridic
Centrul de ghidare şi consiliere în carieră
Serviciul de secretariat
Centrul de Informatică
Centrul editorial
Serviciul achiziţii publice
Campusul universitar
Viaţa studenţească
CADRUL LEGAL
Acte legislative NAŢIONALE
Carta universitară
Acte normative UASM
Moodle UASM
Alegerea rectorului

Diplomă Dublă

dubla diploma

Publicații UASM


Stiinta-Agricola

 

uasm

rural

 RINA SIMTEX

tempus

Credo

CRU
Effort
Infinity
agrilida
logoev

TecTNet logou


sufor


 

Euraxess


 casee logo

 


teachme


fktbum


edrone


 

elevate logo

Hot-Line

Rezultatele Universiadei UASM „Sănătate-2016”

În perioada 28.03 – 21.04.2016  catedra de Educaţie fizică împreună cu Comitetul sindical au desfăşurat competiţii la următoarele probe de sport:

  1. Volei mixt
  2. Tenis de masă F/B
  3. Badminton F/B
  4. Şah F/B
  5. Joc de dame F/B
  6. Pregătirea fizică generală  F/B,

unde au participat echipa administraţiei, profesorii şi colaboratorii următoarelor facultăţi:  Economie, Inginerie Agrară şi transport auto, Zootehnie şi Biotehnologii, Cadastru şi Drept, Horticultură, Contabilitate.

La proba sportivă de volei  pe locuri premiante s-au clasat: Administraţia – I loc; Economia – loc.II;  Ingineria Agrară şi transport auto – loc.III.

Tenis de masă  ( F.B.):

Loc.I        Gordienco Olga – Protecţia civilă

Loc.II       Susarenco Veronica – Cadastru şi Drept

Loc. III    Puţuntean Nina – Economie

Loc.I        Volconovici Liviu – Inginerie Agrară şi tr.auto.

Loc.II      Vragaliov Gheorghe – Centrul Medical

Loc.III     Arnaut Vitalie – Inginerie Agrară şi tr.auto.

Badminton (F.B.):

Loc.I       Cecan Stela – Serviciul juridic

Loc.II      Cipilencu Liudmila – Catedra Educaţie fizică

Loc.III    Puţuntean Nina – Economie

Loc.I       Baltag Grigorie – Contabilitate

Loc.II      Malai Leonid – Inginerie Agrară şi tr. auto.

Loc.III     Savcenco Alexandru – Secţia mecanică

Şah (F.B.):

Loc.I       Cipilencu Liudmila – C.E.F.

Loc.II      Gordienco Olga – Protecţia civilă

Loc.III    Cuşnir Natalia – Centrul calcul

Loc.I       Tomiţa Petru – Economie

Loc.II      Volconovici Liviu – Inginerie Agrară şi tr.auto.

Loc.III     Daicu Anatolii – Inginerie Agrară şi tr.auto.

Joc de dame (F.B.):

Loc.I       Cipilencu Liudmila – C.E.F.

Loc.II      Susarenco Veronica – Cadastru şi Drept

Loc.III    Bulgac Victoria – Secretar cancelarie

Loc.I       Volconovici Liviu – Inginerie Agrară şi tr.auto.

Loc.II      Popa Sergiu – Horticultură

Loc.III    Arnaut Vitalie – Inginerie Agrară şi tr.auto.

Pregătirea fizică generală (F.B.):

loc.I        Borş Nicoleta – Cadastru şi Drept

loc.II       Lututovici Veronica – Administraţie

loc.III     Modvala Susana – Zoo. şi Biotehnologii

loc.I        Daicu Anatolie – Inginerie Agrară şi tr.auto.

loc.II       Banari Alexandru – Administraţie

loc.III      Morei Virgiliu – Economie

Cea mai sportivă echipă s-a dovedit a fi       - Administraţia,

Cel mai sportiv colaborator                            – Volconovici Liviu

Cea mai sportivă colaboratoare                     – Puţuntean Nina

Cel mai responsabil organizator al echipei  – Gordienco Olga

Toţi premianţii au fost menţionaţi cu diplome şi premii băneşti.

 Conform totalurilor şi locurilor premiante :  Administraţia a obţinut – loc.I;   Ingineria Agrară şi Transport auto – locul II,  Economia – locul – III;  Zoo. şi Biotehnologii – locul IV,  Cadastru şi Drept – locul V;  Horticultura – locul VI;  Contabilitatea – locul  VII.


ordinul-republicii
În octombrie 2013
Universităţii Agrare de Stat din Moldova i s-a conferit cea mai înaltă distincție de stat 
„Ordinul Republicii”.

engleza

UASM pe Facebook

Dicționar

Traducere
© dicţionar bab.la 

Copyright © 2017 Universitatea Agrară de Stat din Moldova
Toate drepturile sunt rezervate.

Designed by Nicolae Daraduda