"Da nobis recta sapere"

Publicații UASM


sa

 

RINA SIMTEX


edrone


 

rural


 
tempus

CRU
logo AUF RVB
agrilida
logoev

sufor


Euraxess


casee logo


TecTNet logou


teachme


fktbum


elevate logo


AG Lab


restart


logo smart

 


erasmus+

 


Centrul Euros

 


casee


 

ceepus logo rgb web


logo smart

 


 CREDO


 

uniclad


 

euagro


 

RO MD


 

cedr


Crosscomp



connect

Rezultatele Universiadei UASM „Sănătate-2016”

În perioada 28.03 – 21.04.2016  catedra de Educaţie fizică împreună cu Comitetul sindical au desfăşurat competiţii la următoarele probe de sport:

  1. Volei mixt
  2. Tenis de masă F/B
  3. Badminton F/B
  4. Şah F/B
  5. Joc de dame F/B
  6. Pregătirea fizică generală  F/B,

unde au participat echipa administraţiei, profesorii şi colaboratorii următoarelor facultăţi:  Economie, Inginerie Agrară şi transport auto, Zootehnie şi Biotehnologii, Cadastru şi Drept, Horticultură, Contabilitate.

La proba sportivă de volei  pe locuri premiante s-au clasat: Administraţia – I loc; Economia – loc.II;  Ingineria Agrară şi transport auto – loc.III.

Tenis de masă  ( F.B.):

Loc.I        Gordienco Olga – Protecţia civilă

Loc.II       Susarenco Veronica – Cadastru şi Drept

Loc. III    Puţuntean Nina – Economie

Loc.I        Volconovici Liviu – Inginerie Agrară şi tr.auto.

Loc.II      Vragaliov Gheorghe – Centrul Medical

Loc.III     Arnaut Vitalie – Inginerie Agrară şi tr.auto.

Badminton (F.B.):

Loc.I       Cecan Stela – Serviciul juridic

Loc.II      Cipilencu Liudmila – Catedra Educaţie fizică

Loc.III    Puţuntean Nina – Economie

Loc.I       Baltag Grigorie – Contabilitate

Loc.II      Malai Leonid – Inginerie Agrară şi tr. auto.

Loc.III     Savcenco Alexandru – Secţia mecanică

Şah (F.B.):

Loc.I       Cipilencu Liudmila – C.E.F.

Loc.II      Gordienco Olga – Protecţia civilă

Loc.III    Cuşnir Natalia – Centrul calcul

Loc.I       Tomiţa Petru – Economie

Loc.II      Volconovici Liviu – Inginerie Agrară şi tr.auto.

Loc.III     Daicu Anatolii – Inginerie Agrară şi tr.auto.

Joc de dame (F.B.):

Loc.I       Cipilencu Liudmila – C.E.F.

Loc.II      Susarenco Veronica – Cadastru şi Drept

Loc.III    Bulgac Victoria – Secretar cancelarie

Loc.I       Volconovici Liviu – Inginerie Agrară şi tr.auto.

Loc.II      Popa Sergiu – Horticultură

Loc.III    Arnaut Vitalie – Inginerie Agrară şi tr.auto.

Pregătirea fizică generală (F.B.):

loc.I        Borş Nicoleta – Cadastru şi Drept

loc.II       Lututovici Veronica – Administraţie

loc.III     Modvala Susana – Zoo. şi Biotehnologii

loc.I        Daicu Anatolie – Inginerie Agrară şi tr.auto.

loc.II       Banari Alexandru – Administraţie

loc.III      Morei Virgiliu – Economie

Cea mai sportivă echipă s-a dovedit a fi       - Administraţia,

Cel mai sportiv colaborator                            – Volconovici Liviu

Cea mai sportivă colaboratoare                     – Puţuntean Nina

Cel mai responsabil organizator al echipei  – Gordienco Olga

Toţi premianţii au fost menţionaţi cu diplome şi premii băneşti.

 Conform totalurilor şi locurilor premiante :  Administraţia a obţinut – loc.I;   Ingineria Agrară şi Transport auto – locul II,  Economia – locul – III;  Zoo. şi Biotehnologii – locul IV,  Cadastru şi Drept – locul V;  Horticultura – locul VI;  Contabilitatea – locul  VII.


ordinul-republicii
În octombrie 2013
Universităţii Agrare de Stat din Moldova i s-a conferit cea mai înaltă distincție de stat 
„Ordinul Republicii”.

Erasmus +

erasmus+

engleza

UASM pe Facebook

Hot-Line

Copyright © 2021 Universitatea Agrară de Stat din Moldova
Toate drepturile sunt rezervate.

Designed by Nicolae Daraduda