85

"Da nobis recta sapere"

Главная страница
О ГАУМ
Приветствие ректора ГАУМ
Страницы истории
Органиграмма
Годовой отчет
Финансовый отчет
АБИТУРИЕНТУ 2018
Лиценциат
Мастерат
Докторантура
Иностранным студентам
Dinamica depunerii cererilor
Результаты приема
Locuri neacoperite
Администрация
Сенат
Административный совет
Consiliul de Dezvoltare Strategică Instituţională
Учебный процесс
Очная форма обучения
Заочная форма обучения
Catalogul cursurilor
Volumul I (ciclul I)
Volumul II (ciclul II)
Centru Național de Formare Profesională Continuă şi Consultanță al UASM
Факультеты
Агрономический
Плодоовощеводство и виноградарство
Экономический
Ветеринария
Аграрная инженерия и автотранспорт
Кадастр и право
Библиотека
Международные отношения
Персонал и контакты
Международное сотрудничество и партнерство
Программы, международные проекты, академическая мобильность
Учеба, стипендии
ERASMUS
EUroSTUDIES
Наука
Raport activitatea științifică
Personal şi contacte
Structuri de cercetare
Cercetare studenţească
Şcoala doctorală
Parcul inovaţional
Proiecte de cercetare
Acreditare
Anunţuri
Seminare ştiintifice de profil
Simpozioane
Подразделения
Учебный отдел и управления качеством
Военная кафедра
Профсоюзы
Centrul medical
Отдел кадров
Бухгалтерия
Юридический отдел
Отдел профориентации
Канцелярия
Информационный центр
Издательский центр
Отдел закупок
Студенческий городок
Ferma didactică a UASM
Студенческая жизнь
CADRUL LEGAL
Acte legislative NAŢIONALE
Carta universitară
Acte normative UASM
Moodle UASM

Партнёры

rural
 RINA SIMTEX

EUROEAST Logo
tempus
La Manche
Credo
CRU
Effort
Infinity
agrilida
logoev

 


TecTNet logou

Двойной диплом

dubla diploma

Публикации ГАУМ

Stiinta-Agricola

 

edrone


rural


RINA SIMTEX

tempus

CRU
logo AUF RVB
agrilida
logoev

sufor


Euraxess


casee logo


TecTNet logou


teachme


fktbum


elevate logo


AG Lab


restart

 


logo smart

cofonded big


erasmus+

 


Centrul Euros


casee

 


ceepus logo rgb web


 jeanmon

Hot-Line

Componenţa nominală a Comitetului de evaluare externă a calităţii învăţământului la facultatea„Cadastru și Drept”

Nr. d/o

Specialitatea

Membrii comisiei

1

583.1 – Ingineria mediului

1. Radu Cazacu – director adjunct, Agenţia „Apele Moldovei, preşedinte;

2. Oleg Horjan – doctor în ştiinţe, conferenţiar universitar, decan al Facultăţii Cadastru şi Drept, vicepreşedinte;

3. Teodor Popovici - doctor ştiinţe agricole, consultant ştiinţific, SRL „CIDONIA”, membru al Comitetului;

4. Ion Fliurţă – doctor în ştiinţe, inginer-coordonator al Secţiei Resurse acvatice şi aprovizionare cu apă potabilă, Agenţia „Apele Moldovei”, membru al Comitetului;

5. Anatolie Cuşnir – inginer şef de proiect al „Î.S. Protecţia solurilor şi îmbunătăţiri funciare”, membru al Comitetului.

2

584.1- Cadastru şi Organizarea teritoriului

1. Ştefan Crigan – vice-director general, Agenţia Relaţii Funciare şi Cadastru, preşedinte;

2. Oleg Horjan – doctor în ştiinţe, conferenţiar universitar, decan al Facultăţii Cadastru şi Drept, vicepreşedinte;

3. Cristina Nicolăescu - Directorul Î. S. "Institutul de Proiectări pentru Organizarea Teritoriului", membru al Comitetului;

4. Valeriu Gînju – şef al Direcţiei Sisteme Geoinformaţionale, Agenţia Servicii Publice, membru al Comitetului;

5. Maria Ovdii - doctor în ştiinţe, şef al Direcţiei Geodezie, Cartografie şi Informatică, Agenţia Relaţii Funciare şi Cadastru, membru al Comitetului.

3

584.3 – Evaluarea Imobilului

1. Angela Matcov – şeful Departamentului Cadastru, Agenţia Servicii Publice,  preşedinte;

2. Oleg Horjan – doctor în ştiinţe, conferenţiar universitar, decan al Facultăţii Cadastru şi Drept, vicepreşedinte;

3. Veaceslav Reveţchii - preşedintele societăţii Evaluatorilor Independenţi din Republica Moldova, membru al Comitetului;

4. Olga Buzu – doctor habilitat în ştiinţe economice, conferenţiar universitar, şef al Serviciului Evaluarea bunurilor imobile, Agenţia Relaţii Funciare şi Cadastru, membru al Comitetului;

5. Tudor Bajura – profesor, doctor habilitat, vice-director pe ştiinţă al Institutului de Economie, Finanţe şi Statistică, membru al Comitetului.

4

381.1 - Drept

1. Vitalie Budeci – judecător, sectorul centru, mun. Chişinău, doctor în drept, preşedinte;

2. Oleg Horjan – doctor în ştiinţe, conferenţiar universitar, decan al Facultăţii Cadastru şi Drept, vicepreşedinte;

3. Adelina Florea – notar public, doctor în drept, membru al Comitetului;

4. Serghei Sîrbu – deputat, membru al Comisiei juridice al Parlamentului Republicii Moldova, membru al Comitetului;

5. Vasile Roșca – șef al secției juridice, Agenţia Relaţii Funciare şi Cadastru, membru al Comitetului.

 


ordinul-republicii
В октябре 2013 года
Государственный Аграрный Университет Молдовы был награжден высшей наградой государства 
"Орденом Республики".

 

Orarul sunetelor

orarul sunete

pauză de 5 min. între orele perechii și de 15 min între perechi

engleza

UASM pe Facebook

Copyright © 2019 Государственный аграрный университет Молдовы
Все права защищены.

Designed by Nicolae Daraduda